Ana Sayfa   |    Hakkımızda    |    İletişim

Üye Girişi

Kullanıcı Adı :
Şifre :
Kayıt ol
Hakkımızda


Gülbebe Tekstil Konfeksiyon Ltd. Şti

Türk bebe ve çocuk konfeksiyonu sektörünün öncü kuruluşları arasında yer alan Gülbebe Tekstil Konfeksiyon Ltd. Şti.’nin temelleri 1983 yılında atıldı.

İlk olarak Sakarya Mahallesi’ndeki 100 metrekarelik bir atölyede 8 çalışanı ile bebe tulumu üreterek sektöre giren firma, ilerleyen yıllarda iş kapasitesinin artmasıyla birlikte yine aynı mahallede 3 katlı bir binaya taşındı. 310 metrekarelik yeni üretim tesisinde personel sayısı 20 kişiye ulaştı, bebe tulumlarına ek olarak şortlu takımlar da ürün yelpazesine eklendi.

Firmanın gelişme trendi gözönüne alınarak, gelecekte daha geniş bir alanda üretim yapabilmek amacıyla Yunus Emre Mahallesi’nde bir arsa alındı ve yeni fabrika inşaatına başlandı. 1995 yılı başında yeni fabrika devreye girdi. 900 metrekarelik fabrika, çalışan sayısının iki yılda 45’e ulaşması nedeniyle yetersiz kalınca bu kez daha büyük bir binanın inşaatına başlandı ve şu an üretimin yapıldığı 1.860 metrekarelik fabrika 2001 Temmuz’unda faaliyete geçti. Üretim hacmi dahada genişleyen firma, 2004 yılında anabinaya çok yakın konumda yeni bir bina satın alarak toplam kapalı alan miktarını 4000 metrekareye çıkardı.

Firmanın üretim konuları şunlar :

  • 0 yaş grubu çocuklar için bebek kıyafetleri, hediyelik ürünler, hastane çıkışları, vb. bebe ürünleri.
  • 1- 5 yaş grubu çocuklar için dış giyim 1-12 yaş grubu çocuklar için tek pantolon, sweat, t-shirt, mont, vb. ürünler.

İhracat ve fason nakış yapan EMF Tekstil Konfeksiyon A.Ş’yi bünyesinde bulunduran Gülbebe Tekstil, bugün 150 çalışanı ile ürettiği "Baby Rose" markalı ürünleri ülkemizin dörtbir yanına, ayrıca Rusya, Ukrayna, Bulgaristan, Romanya, Irak ve Yunanistan’a gönderiyor. Pazarlamaya ağırlık veren Gülbebe Tekstil, bu amaçla İstanbul’da faaliyet gösteren SECA Tekstil’i de bünyesine aldı. Gülbebe, Seca Tekstil vasıtasıyla ürünlerini hem iç piyasaya, hem de Balkan ülkeleri, Rusya, Polonya, Macaristan ve Kuzey Afrika ülkelerine pazarlıyor. Dış pazarlara açılmak amacıyla bugüne kadar sektörel 7 fuara katılan firma, birkaç yıl içinde üretiminin yüzde 40- 50 kadarını ihraç etmeyi planlıyor.

Son dönemde hedeflerini büyüten ve bu yüzden hem makine parkını, hem de personel yapısını kuvvetlendiren Gülbebe Tekstil Konfeksiyon Ltd. Şti., kalitesini uluslararası standartlara çıkarmak amacıyla ISO 9001:2000 belgesini almak için yaptığı çalışmaların sonucunu aldı ve 2007 yılında bu belgeye sahip oldu. Bu amaçla bir danışmanlık firması ile çalışan ve kurumsallaşma yolunda önemli adımlar atan Gülbebe Tekstil Konfeksiyon Ltd. Şti.’de personele yönelik eğitimler gerçekleştiriliyor, ayrıca hammadde alımı, model çizimi, kesim, üretim ve paketleme aşamalarının daha verimli olması için sürekli iyileştirmeler yapılıyor. Firmamız prensip edindiği sürekli iyileştirme ve gelişim yolunda 2009 yılında yeni revizyonlarla geliştirilen ISO 9001:2008 belgesini aldmaya hak kazandı.
 

Üretim potansiyelini oldukça yükselten firma verimliliği kontrol etmek adına, otomasyon sistemi ihtiyacı hissetmiştir. Arge bilişim şirketi ile yapılan görüşmeler sonucu, gerçek zamanlı(real-time) UTS (üretim, verimlilik takip sistemi) için anlaşmaya varılmıştır. 2006 yılında başlayan otomasyon ve entegrasyon işlemleri, meyvesini vererek 2007 yılı sonunda firmamızın üretimini bilgisayar ortamında takip ve kontrol edebilir hale gelmiştir. Bu gelişimler bizim ürün kalitemize ne kadar değer verdiğimizin en güzel göstergeleridir.

Şu anda yılda ortalama 400 farklı modelde bebek ve çocuklara yönelik dış kıyafet üreten firmanın planlama ve tasarım departmanı uzman stilist, kalıpçı ve model makinacılardan oluşan geniş ekibiyle yılın her döneminde yeni ürünler geliştirmektedir.

27 yıllık birikimi ile sektörün öncü kuruluşlarından biri olan Gülbebe Tekstil Konfeksiyon Ltd. şti, gerçekleştirdiği kurumsallaşma çalışmalarının sonuçlanmasıyla birlikte 0- 16 yaş grubuna yönelik mont ve kaban da dahil dış giyimde sadece Türkiye’nin değil, bölgenin de lider kuruluşları arasına girmeyi hedefliyor.Duyurular

(c)2009 - Gülbebe Ltd. Şti. - Her Hakkı Saklıdır.